Yurtdışı Ticaret Yapmak Ülke Dışından Ürün Getirip Satmak 2018

Yurtdışı Ticaret Yapmak Ülke Dışından Ürün Getirip Satmak 2018
25 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 128 kez okundu.

İthalat Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hem teknolojik hem de aksesuar anlamında satış yapmak üzere kurulan onlarca farklı isimde mağaza bulunmaktadır. Fakat, bu mağazalar arasında kişilerin tercihleri, ürünün kalitesinden ziyade ürünün fiyatından yana olmaktadır. Kaliteli bir ürün almak isteyen vatandaşlarımız, mağazalarda yüksek tutarlarda ürün ödemekten kurtulmak ve kendileri için de alternatif bir yol bulmak amacı ile, şuan yurtdışı ticaret yapan alışveriş sitelerine bakmakta ve başta teknolojik ürünler olmak üzere birçok ürünü daha kolay bir şekilde kullanıma almaktadır. Yurt dışından getirilen ürünlerin ülkemiz içerisindeki fiyatlara göre çok daha ucuz olması, birçok kişinin ülke dışından ürün ticareti yaparak kendisine ait bir işletme kurmasını ya da internet üzerinden satış yapmasını sağlamış durumdadır.

Ülke dışından ürün ticareti yapmak isteyen kişilerin başvurdukları yöntemlere baktığımız zaman, başlangıç düzeyi için güvenilirliği ispatlanmış internet sitelerini görebiliriz. Aliexpress, Ebay ya da Amazon gibi internet siteleri, burada kullanıcılar tarafından tercih edilen web siteleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle Amerika ya da Uzak Doğu kaynaklı olan bu internet sitelerinde, bireysel satıcılardan çok, kurumsal üyeler yani firma sahipleri bulunmaktadır. Ülkemizde yerel e-ticaret platformlarından yapılan siparişlere karşı bile aşırı güvensizlik olduğundan birçok kişi bu platformlardan uzaklaşsa da, kesinlikle güvenilir bir site olduğu bilinmelidir. Ayrıca, yapılan ticari işlemlerden dolayı kullanıcıların birbirine oy vermesi ve olumlu ya da olumsuz yorumda bulunması, yeni müşterilere de yol göstermektedir.

Yurtdışından İthal Ettiğim Ürün Elime Nasıl Ulaşır?

Yurtdışı ticaret yapacak olan veya çinden ithalat yapmak istiyorum diyen kişilerin aklındaki temel soru, kargolama sürecidir. Çünkü, oldukça uzun bir mesafeden gelecek olan ürünler, ülkeye nasıl giriş yapacak ya da kargolama bedeli gibi konularda birçok belirsizlik kişilerin karşısına çıkmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki yurt dışından getirilen ürünlerin tamamı güvenilir kargo gemileri ile yola çıkarılmaktadır. Bu yol ile yapılacak olan ticari siparişlerde, genellikle 1 ay gibi bir teslimat süresi karşınıza çıkacak ve ülkemizde de genellikle dağıtım işlemleri PTT aracılığı ile yapılacaktır.

Hangi siteden sipariş verirseniz verin, e-mail adresinize bir bilgilendirme mesajı gönderilecek ve referans numarası da tarafınıza iletilecektir. Burada bulunan referans numarası yardımıyla, PTT’nin internet sitesinden kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca, sistem üzerinden satıcı ile de irtibat kurabilirsiniz.

Yurtdışı ticaret yapacak olan kişiler, yalnızca bu yol ile değil, gerekli bağlantıları kurmaları halinde bireylerle de doğrudan anlaşma sağlayabilmektedirler. Tamamen ithalat üzerine gerçekleşecek olan bu işlemlerde, hem çok daha uygun fiyat avantajlarından faydalanabilecek hem de ülke içerisine soktuğunuz ürünlerin süresini kısaltabileceksiniz. Eğer sizin de aklınızda bu tarz bir girişimde bulunmak varsa, kesinlikle bahsetmiş olduğumuz internet sitelerine başvurmalısınız. Burada sipariş vereceğiniz üyelerin ise, tamamen güvenilir ve kullanıcılar tarafından da olumlu yorumlar alıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısa Zamanda Para Kazandıran İş Fikirleri başlıklı makalemizde Kısa Zamanda Para Kazandıran İş Fikirleri, Kısa Zamanda Para Kazandıran İş fikri ve Kısa Zamanda Para Kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git