Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Ayda 5000 TL Kazanç)

Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Ayda 5000 TL Kazanç)
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 153 kez okundu.

Son zamanlarda girişimcilerin en gözde yatırım alanı olan tavuk yetiştiriciliği ile az sermaye ile çok kazanç elde etmek mümkün. Osmanlı Sayar Tavuğu ve Ayam Cemani Siyah Horoz gibi girişimcilere kazandıran kanatlı hayvanlardan sonra son zamanlarda haberlere dahi konu olmuş Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Ameraucana), girişimcilerin ilgi odağı haline geldi. Ne kadar kârlı bir iş olduğunu anlamanız açısından mavi yumurtanın adet satış fiyatının 10 TL (Üretici fiyatı) olduğunu belirtelim ve konuyla ilgili detaylı bilgilere geçelim.


Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Sayesinde Para Kazanmak

2017 yılında en çok konuşulan, yatırımcısına iyi paralar kazandıran mavi yumurtanın en çok dikkat çeken özelliği adından da anlaşılacağı üzere mavi renkte olmasıdır.

Mavi yumurta yumurtlayan tavuk yetiştiriciliğinin en önemli avantajları ise; az sermayeye ile devasa çiftlik alanları ve işçi gücüne ihtiyaç olmadan başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor olması.

Yatırımcıya güzel gelirler sağlayan bu mavi yumurta yumurtlayan tavuğun asıl adı ise Ameraucana’dır. Yaklaşık 2-3 kilo olan bu kanatlı hayvanın ana vatanı ise Amerika’dır. Ameraucana’nın etinin lezzetli olmasından çok yumurtasının mavi renkte olması ilgi odağı olmasına sebep olmaktadır. Tabi ki yumurtasının tek özelliği mavi renkte olması değildir. Mavi yumurtanın besin değerleri yönünden (özellikle protein) ne kadar zengin olduğu ve ne kadar faydalı olduğu ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Besiciliği

Kanatlı hayvan besiciliği denildiğinde en mantıklı seçeneklerden birisi olan Ameraucana’ya aynı zamanda koleksiyonerler tarafından süs tavukçuluğu açısından büyük ilgi gösterilmektedir. Yetiştirme konusunda diğer tavuklardan daha zor diyebileceğimiz hiç bir yanı yoktur. Salma olarak da normal yemleme olarak da yetiştirilebilmektedir. Devasa çiftlikler, işçiler, yüksek sermaye gibi faktörlere sahip olmadan, başlangıç olarak sadece 20 adet Ameraucana ile ayda 5000 TL’yi bulan gelirler elde etmek mümkün.

Mavi Yumurtanın Diğer Yumurtalardan Farkları Nelerdir?

Kesinlikle doğal olan mavi yumurtalar, özellikle gebelik döneminde bayanların ihtiyaç duyduğu folik asit yönünden oldukça zengindir. Diğer yumurtalara göre; besin değerlerinin çok daha yüksek olması, protein açısından çok daha zengin olması, folik asit açısından çok daha zengin olması ve yüksek miktarda demir içermesi sebebiyle mavi yumurtalar tüketiciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Mavi Yumurta ve Tavuk Fiyatları

Mavi Yumurta ve Tavuk Fiyatları

Düşük Sermaye ile Büyük Kazançlar Elde Etmek

Nadir bulunması nedeniyle ve talebin çok olması nedeniyle mavi yumurta yumurtlayan tavuk fiyatları da doğal olarak yüksek olmaktadır. Tabi ki bununla doğru orantılı olarak mavi yumurta fiyatları da bu denli yüksek olmaktadır. Örnek verecek olursak normal bir tavuğun fiyatı 25 TL iken Ameraucana’nın fiyatı ise 2500 TL civarlarındadır. Yalnızca 20 tavuk ve 5 horoz ile bu işe başladığınızı düşünecek olursanız; günde 15 adet yumurta elde edebilirsiniz ki bu rakam ayda 450 yapar. Tanesini 10 TL’den satacağınız bu mavi yumurtalardan 1 ayda elde edeceğiniz kazanç 4500 TL olacaktır. Elde edilen gelire göre yatırılan sermayenin düşük olması; Ameraucana yetiştiriciliğini en kârlı ve en mantıklı seçeneklerden biri haline getiriyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 Bin Askeri Personel Alıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git