Masal Anlatarak Nasıl Para Kazanılır?

Hepimiz hemen her gün farklı yaşantıların içine girmeyi ve hayatımızı olağan seviyesinde devam ettirmeyi istemekteyiz. İnsanların sahip olduğu bu his ve istikrar durumu beraberinde farklı isteklerin ve ihtiyaçların oluşmasını sağlamaktadır.

Bu isteklerden bir tanesi de sahip olunan girişimci ruh sayesinde, para kazanma yöntemlerinin değişiklik göstermesinin beklenmesidir. Yani evde ek iş yöntemlerini kullanarak daha fazla para kazanmayı sağlamaktır diyebiliriz.

Bu ek iş imkanlardan bir tanesi de çocukların çok sevdiği masallar sayesinde para kazanmayı içeriyor.

Masal anlatarak evde nasıl para kazanılır?

Teknolojinin hayatımıza sert şekilde giriş yapması hayatın her alanında bizleri farklı alanlara doğru gitmeye itmektedir. Yani teknolojinin elinin değmediği bir sektör ya da ortam kalmadı dersek yanlış bir ifade kullanmamış oluruz. Bu teknolojiyi kullananların başında ise çocuklar ve gençler gelmektedir.

Özellikle çocuklar eski usulü değil de teknolojik usulü tercih etmektedir. Bu durumun bir örneğini, uykusuz gecelerin yardımcısı olarak görülen masallarda yaşamaktayız. Eskiden büyüklerinden masal dinleyen çocuklar, şimdilerde telefonlardan ya da tabletlerden dinleyerek uykuya dalmaktadır. Durumun bu şekilde değişiklik göstermesi beraberinde yeni iş alanlarının açılmasına sebep olmuştur.

Çocukların internet ve teknoloji yoluyla dinlemek istedikleri farklı masalların değişik kişiler tarafından seslendirilmesi ve bu seslendirme sayesinde masal dinleme ihtiyacı bu durumun en temel sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Masal dinleme siteleri hasıl olan bu ses ihtiyacını karşılamak adına, kendi evinden masal kayıt edebilecek kişiler aramakta ve kaydını yaptığınız her masal için belli bir miktar para ödemektedir.

Masal anlatarak para kazanma konusunda mevcut olan ihtiyacı karşılayacağınızı düşünüyorsanız çalışmalara hemen başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Masal anlatarak para kazanma konusunda niyetiniz varsa ya da bu yazıdan sonra oluştuysa şu noktalara özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz :

 • Profesyonel dublaj sanatçıları tarafından seslendirilmiş olan farklı masalları dinleyerek tonlama ve vurgu konusunda bir takım örnekler oluşturabilirsiniz.
 • Kayıt etmek istediğiniz masal için seslendirmenin arka fonunda çalan sakin ve dikkat çekici müzikler kullanarak olayı daha da farklılaştırabilirsiniz.
 • Masal kaydı yaparak, bu işlerle uğraşan noktalar ya da kurumlara örnek olarak gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

10 yorum

 1. İletişim fakültesi mezunuyum ve 6 senedir özel bir şirkette iletişim uzmanı olarak çalışmaktayım. Diksiyonum ve ses tonum konusunda kendime güveniyorum. Kitap okumayı fazlasıyla severim. Hatta kütüphanemin bir kısmı çocuk kitaplarına ve masallara ayrılmıştır.
  Onları hala büyük bir zevkle okurum. Bu işte de çalışmak isterim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

 2. Eğitim fakültesi ögrencisiyim . bu iş için gerekli olan şartlara ,hassayit ile uyum sağlayacağımı düşünüyorum.hem keyifle vakit geçirebileceğim hem de benim için yardimi olacağını düşündüğüm için bu isi yapmak istiyorum .çocukları cok severim .sizden güzel haberi bekliyorum
  [email protected]

 3. Ankara Radyosunda 1983-1993 yillari arasinda cocuk programlarinda seslendirme yaptim..Uzun sureli egitim aldim.Su an yurtdisindayim..Cocuklara masal okumayi cok seviyorum ve masal okumak istiyorum.

 4. Merhabalar. Tiyatro geçmişim var vakit buldukça yaşlı bakım evlerine ve çocuk esirgeme kurumlarına gidip kitap okuyup oradaki insanlarla konuşuyorum bunu sanal ortamdan da yapmaktan gurur duyarım. Ayrıca Rusça masallarda okuyabilirim. Saygılar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*