Klima Bayiliği veren Şirketler

Klima Bayiliği veren Şirketler
26 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 80 kez okundu.

İklimlendirme pazarı desek çoğumuz düşünürüz. Ama klima deyince hepimiz anlarız. Çünkü klimalar hayatımıza o kadar güzel girdi ki. Klima imalatçıları derneğinin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye’ de klima pazarının yaklaşık 4 Milyar TL. ye ukaştığı bir gerçektir. Ayrıca Türkiye iklimlendirme sektörünün 2023 yılında 20 milyar dolar ihracat hacmine ulaşacağını söylemiştir. Bu rakamları söyleme nedenimiz Türkiye’de pazarı gittikçe büyüyen bir sektör olması.

Değişen iklim koşulları, yeni konut projeleri, insan sağlığı gibi olumlu özelliklerinin artması ve yıllık hacminin çok fazla olması nedeniyle firmalarda bayilik vermeye başladılar. Bir dönem lüks olan klimalar şimdi herkesin iş yerinde, herkesin evinde olmazsa olmazlarından oldu. Şimdi herkesin evinde klima var.

Klimalar artık yaz kış kullanılmakta. Sağlık açısından önceden zararlı denilen klimaların bulunduğu ortamın havasını temizlemesi özelliği ile artık sağlığa zarar değildir deniliyor. Yıllık Pazar hacmi çok fazla olan klimalarda da yenilikçi fikirler de ortaya çıkmakta. Önceden eve aldığımız bir klimayı ısıtma ve soğutma işlemleri için kullanırken son üretilen klimaların sigara dumanını, polen, virüs, bakteri ve mayalardan temizleyerek doğal havayı evimize getirdiğini görüyoruz.  Büyük firmalardan Arçelik, Beko, Daıkın, Vestel,  İklimsa, Samsung, Mitsubıshı, Toshıba Bölge bayiliği veren firmalar arasındadır. Bayilik alacak yatırımcıların klimalar konusunda yeteri kadar bilgisinin olması gerekmektedir. Klima bayiliği vere şirketlerin bazıları mimari projelendirme ve yüzde 50 dekorasyon desteği verebiliyor.  Büyük firmaların sitelerine girdiğinizde bayilik açısından ne gibi destekler sağladıklarını görebilirsiniz.

Bayilik almak isteyen yeni yatırımcılar bulundukları yörenin iklimsel özelliklerine göre ve en çok tercih edilen klima markalarına göre bayilik almaları da yatırımları konusunda artılar sağlayacaktır.

Ayrıca klima pazarı için önemli olan sektörlerden birisi de otellerdir. Otellerin çok olduğu bölgelerde klima satışlarının da ne kadar fazla olduğunu tahmin edebiliriz. Ancak otelciler son zamanlarda merkezi klima sistemi kurdurdukları da bir gerçek.  Oteller için ayrıca enerji tasarrufu çok önemli unutmayalım. Klima bayiliklerinde satış sayınız arttıkça servise olan ihtiyacınızda artacaktır. Bu nedenle ayrıca sattığınız klimaların düzenli bakımlarını da şirketiniz bünyesinde yapabilir ve buradan da ek kazanç elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rotus Makine Oto Kurutucu Bayilik Bilgileri başlıklı makalemizde bayilik başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git