Geleceğinizi Bu Günden İyileştirin

Geleceğinizi Bu Günden İyileştirin
8 Mart 2016 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.

Gelecek birçok kişi için çok kaygı verici bir olaydır. Her zaman düşünürüz gelecekte nerede olacağım, nasıl bir iş hayatım olacak, iyi bir evlilik hayatım olacak mı, nasıl bir evde yaşayacağım vb. bu tür düşünceler insanı kötü hissettiren ve aynı zamanda insanın gününü yaşamaktan alıkoyan bir gerçektir. Peki ya gelecek kaygısı olmayan bir yaşam yok mu? Elbette var. Ama yaşamasını bilene. Yaşamak yarını düşünmekle olacak bir tarz değildir fakat yarını düşünmesek yaşarken büyük problemler yaşayabiliriz. Hayatınıza iyi gelecek sözler vardır ve bu sözler de insanların hayatını değiştirecek güce sahiptir. Bir kitap okursunuz bir yanlışı düzeltirsiniz bir söz okursunuz doğruyu pekiştirirsiniz. Geçmişte yaşananların geleceğe yön vereceği gibi geçmişe takılı kalmakta insanın geleceğine yön vermesini zorlaştırır. O yüzden Adam Fawer’ın dediği gibi “Geride bıraktıkların ileriye gitmen engelleyecek. Unutma; ileriye gidebilmen için geçmişi unutman gerek.” Bu sözler insana güç verebileceği gibi yolda gösterir. Geleceğinizi bu günden iyileştirmenin bunlardan başka da yolları vardır.

Mesela kendinize ” bana iyi gelecek sözler nedir?” sorusunu sormanız yaptığınız işi sorgulamak ve gelecekte nasıl yön vereceğinizi sağlamak gibi birçok katkı sağlar. Kendinize neden sorusunu soruyor olmanız da aslında işinizi sevdiğinizin bir kanıtıdır. İşini seven insan ise çoktan geleceğini iyileştirmiştir. Önemli olan yaşadığınız hayatı olduğu gibi sürdürmek değil, o hayatı elinize aldığınızdan daha üstün bir seviyeye getirmektir. Hayata karşı sorumlulukların yanına bir de siz kendinize sorumluluk eklemelisiniz ve bu da amaçtır. Amaç da insana güç veren en büyük enerji kaynağıdır.

İnsan vücudu teknolojik bir alet değildir. Öyle ki enerjisi az olduğu zaman uyarı veren bir organımız yoktur. Ama neden? Çünkü vücudumuz kendini yaşatabilecek enerjiyi her zaman kendinde bulundurur. Yani bu demek olur ki hayallerinizi gerçekleştirecek enerji her zaman vücudunuzun da yani ruhumuz da var. Mazeretsiz katılım sağlar tüm yaşantınız boyunca.

Entrepreneur yazarı ve de Matt Mayberry Enterprises CEO’ su Matt Mayberry’ nin de dediği gibi “Nefes aldığımız sürece yapmamız gereken tek bir şey vardır, o da potansiyelimizi büyütmenin yollarını aramalıyız”

Bir önceki yazımız olan Sanal Mağaza İle Para Kazanma Fikirleri başlıklı makalemizde Para Kazandıran İşler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Geleceğinizi Bu Günden İyileştirin Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git