Evde Telefon Kılıfı Süsleyerek Para Kazanmak

Evde Telefon Kılıfı Süsleyerek Para Kazanmak

Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi

Akıllı telefonların hayattaki yeri ve önemi artıkça onları korumak için alınan önlemler de aynı hızla artıyor. Bunların başında da şüphesiz telefon kılıfları geliyor. Çünkü telefon kılıfları telefonları sert darbelere karşı koruyup kırılmalarını ve çatlamalarını engelliyor.

Ancak son zamanlarda kullanılan telefon kılıfları, koruma özelliklerinin yanında hoş birer aksesuar da oluyor. Tüylü, taşlı, resimli ya da fotoğraflı kılıf seçenekleri yediden yetmişe herkesin dikkatini de çekiyor. Talepleri karşılamakta zorlanan firmalar, telefon kılıfı süsleme işini artık evlere vermeye başladı. Ek gelir sağlamak isteyenlere özel verilen bu işler belli bir el becerisini gerektiriyor.

Malzemeler Veriliyor

Firmalar evde telefon kılıfı süsleme işi verdikleri kişilere aynı zamanda malzeme temini de sağlıyor. Toptan alışveriş yaptıkları dükkanlara yönlendirerek ya da direkt elden vererek sağladıkları bu malzemeler genellikle yapıştırıcı, boncuk, tüy ve kalemlerden oluşuyor.

Kişi belli bir kalıba göre bu malzemeleri kullanarak kılıf süsleme işini gerçekleştiriyor. Bunun yanında yaratıcı kılıflar ortaya çıkarabilmek de ayrıca firmaların istediği farklı bir özellik. Boş zamanlarda hem eğlenerek yapılacak hem de dolgun kazanç sağlayan bu işe, internet üzerinden ya da bağlı bulunulan İŞKUR üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Bireysel Tasarımlar

Bireyler herhangi bir firmaya bağlı kalmaksızın da bu iş ile uğraşıp gelir elde edebilirler. Ancak bunun için öncelikle satışın gerçekleştirileceği bir web sitesi ya da sosyal medya olmalıdır. Bunun yanında herhangi bir noktada tezgah açarak da kolaylıkla bunları satmak mümkündür. Bu noktada kişi ilk malzeme olarak şeffaf telefon kapları satın almalıdır.

Bu şekilde işlenmemiş telefon kaplarını toptan satan noktalara kısa bir araştırma sonucu ulaşmak mümkündür. Satın alınan bu kaplar kişiye özel fotoğraflar ya da resimler ile de süslenebilir. Eğer çizim yeteneği yo ise kristal taşlar ya da işlenmiş renkli tüyler ile de süslenebilir. Özellikle taraftarı olunan takımın telefon kılıflarına yoğun bir ilgi gösterilmekte.

Telefon Kılıfı Süslemek Karlı mıdır?

Akıllı telefon devri olan günümüz şartlarında, telefon kılıflarının yeri de oldukça önemli bir noktada. Bu nedenle telefon kılıfı süsleme işi bir ek gelir olarak yapılabileceği gibi meslek haline de getirilebilir. Çünkü kazanç konusunda oldukça dolgun rakamlar söz konusudur. Ancak telefon kılıfının ücretini belirleyen kriter tamamen kılıfın görselliğidir.

Çünkü görsel olarak ne kadar cezbedici bir görüntüye sahip ise o kadar yüksek ücretlendirilebilir. Ancak genel anlamda değerli taş kullanılmayan kılıfların fiyatı 15 TL ile 65 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunun yanında değerli taşlar kullanılarak hazırlanmış ve kişiye özel kılıflar hazırlamak çok daha fazla kazanç sağlar. Özellikle kişiye özel kılıfların fiyatları 100 – 150 TL arasında değişiklik göstermektedir. Değerli taşlar ile hazırlanan kılıflar ise, taşın değerine göre fiyatlandırılır.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*