Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Personel Alımı
6 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Düşük KPSS İle 10 Bin Memur Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı başlığı ile makale yazma sebebimiz Emniyet müdürlüğü yakın zamanda yaptığı açıklamaya göre 10 bin kişilik kadro ile personel alımlarını gerçekleştirecek. Gereken şartlar ve detaylar makalemizin alt paragrafın da yer almakta.

Adaylar Lisans Mezunu ve 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puana sahip olan adaylar alınacaktır. 10 bin kişilik kadroda 9 bin Erkek ve bin Bayan olmak üzere toplamda 10 bin Öğrenci alacak.

emniyet_genel_mudurlugu_dusuk_kpss_ile_10_bin_memur_alacak_h12132_438f1
Sınavda başarılı olarak Polis meslek Eğitim Merkezinde eğitim göre ve Eğitim Sonunda başarılı olan adaylar Polis Memuru olarak atanacaktır. Alımı yapılacak adaylardan aranan şartlar aşağıda belirtilmişti. Söz konusu olan alıma ilişkin Takvim sadece Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinde ( www.pa.edu.tr ) ilan edilecektir.  

Polis Meslek Eğitim Merkeezleri Öğrenci adaylığına başvuruda bulunacak adaylardan hangi şartlar aranmaktadır ?

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan adaylar,
 • 2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans Mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olan adaylar,
 • Emniyet Teşkilatı Şehit ve Vazife malüllerinin eş ve çocukları için, 2015 veya 2016 yıllarında lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden 48 Puan aranacaktır.
 • Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık itibari ile 30 yaşını doldurmamış olan adaylar,
 • Bayanlar için 162cm, erkekler için 167cm boyundan kısa olmayan adaylar, Beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmalıdır,
 • Silah Taşımaya veya Silahlı görev yapmaya herhangi bir engeli bulunmayan adaylar,
 • Sağlık yönünden belirtilen şartları taşıyan adaylar,
 • Yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç verecek adaylar

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Gişe Yetkilisi Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde akbank gişe yetkilisi alımı, akbank gişe yetkilisi alımı 2016 ve gişe yetkilisi alım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Personel Alımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. nihat dedi ki:

  2016yilu kps 67 puan aldim

Sayfa başına git