Düğün Salonu Açmak için Gerekenler Nelerdir? (2017 Yılı Güncel Bilgi)

Düğün Salonu Açmak için Gerekenler Nelerdir? (2017 Yılı Güncel Bilgi)
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

Düğün salonları hakkında yalnızca yaz aylarında kazanç sağlıyor ya da dönemsel bir işletme kurmak isteyenlerin tercih ettiği bir iş kolu gibi düşünceleriniz varsa, bu sektörü en baştan araştırmanız gerekmektedir. Çünkü şu gün salonlarında yılın her günü çeşitli organizasyonlar, sünnet düğünleri, toplantılar ya da kına gecesi gibi özel günler düzenlenebilmektedir. Bundan dolayı açılacak olan düğün salonunun özelliklerine bağlı olarak yılın her zamanında kazanç sağlamak mümkündür. Fakat düğün salonu açma şartları bilinmeden ya da gerekli araştırmalar yapılmadan sırf yaz aylarını değerlendirmek adına bir girişimde kesinlikle bulunmamalısınız. Hem resmi şartları hem de kullanıcı beklentilerini karşılamadan yapacağınız bu girişim sizin başarısızlığa uğramanıza neden olacaktır.


Düğün salonu açmak için gerekenler konusunda resmi kurumların sizden beklemiş olduğu temel şartlar hem vergi konusunda usulsüzlük yapılmaması hem işletmenin kuruluşu için gereken resmi adımların atılması hem de kullanıcıların konforu konularında belirlenmektedir. Bu şartları ise şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Düğün salonu açılırken ister açık isterseniz de kapalı bir alan için girişimde bulunun. Burada ilk dikkat etmeniz gereken nasıl bir dizayn oluşturacağınızdır.
  • Hem rakiplerinizle mücadele etmek hem de girişiminiz için harcadığınız parayı en kısa sürede kazanmak için farkınızı ortaya koymalısınız.
  • Resmi kurumlarda yapılacak olan ruhsat ve ticari sicil kayıtları için bir uzmandan yardım almaya özen gösterin.
  • İşletmenizde belirli konularda inceleme yapılacaktır. Özellikle ısınma ve havalandırma sistemlerine dikkat etmelisiniz. Düğün salonu açılacak alan için ne çok büyük ne de çok küçük sistemler kurmaktan kaçının.
  • Resmi kurumlar ruhsat vereceği düğün salonlarında konukların dinlenecekleri, kostüm değiştirecekleri ve özel eşyalarını koyacakları alanların olup olmadığına da dikkat etmektedir.

Düğün Salonu Açılacak Yerin Özellikleri

Düğün salonu açmak için gerekenler yukarıda belirttiğimiz gibidir. Açmak istediğiniz işletmenin hizmetlerine göre farklı şartlar da karşınıza çıkabilir. Fakat şartları tamamladıktan sonra asıl ilgilenmeniz gereken konu, nasıl bir düğün salonu açmak istediğiniz ve nerede açacağınıza karar vermenizdir. Rakiplerinizin sayısı oldukça fazla olacağından dolayı benzer bir işletme kurmak yerine tamamen farklı ve kişileri şaşırtacak bir işletme kurmalısınız. Burada kullanacağınız masa ve sandalyeleri modern bir şekilde seçmek ve hizmet edecek olan çalışma arkadaşlarınızı deneyimlerine göre görevlendirmelisiniz. Eğer kantin gibi bir alan açarak hem daha iyi hizmet etmek hem de daha fazla kazanç sağlamak istiyorsanız hijyen kuralları için de dikkatli olmalısınız. Düğün salonunuzu açarken örnek almanız ve tamamen araştırmanız gereken rakip firmaları ise kesinlikle unutmamalı, hem mevcut durumlarını hem de ilk baştaki çabalarını dikkate almalısınız.

Düğün salonu açmak için gerekenler ve en basit haliyle kuruluş sırasında dikkat edilmesi gerekenleri bu şekilde özetlememiz mümkündür. Buradaki bilgilere ek olarak kendi yaratıcılığınızı ortaya koyarak hem bulunduğunuz bölgede tanınmaya hem de tercih edilmesi gereken bir firma olmaya çalışmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk (Ayda 5000 TL Kazanç) başlıklı makalemizde kanatlı hayvan yetiştiriciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git