Bijuteri Dükkanı Açmak için Gerekenler ve 2018 Yılı Maliyet Hesaplaması

Bijuteri Dükkanı Açmak için Gerekenler ve 2018 Yılı Maliyet Hesaplaması
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Bijuteri Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Bijuteri dükkanları, hem bayanlar hem de erkekler için birbirinden farklı aksesuar sunmasından dolayı, bulunulan ortama göre çok yüksek karlar elde edebilmektedirler. Şuan etrafımızda onlarda farklı bijuteri mağazası olsa da, kişilerin tercih ettikleri bir ya da birkaç tane özel mağaza bulunmaktadır. Öncelikle, bijuteri dükkanı açmak isteyen ama rakip sayısının çok olmasından dolayı tereddütü olan kişilere, kesinlikle cesur olmalarını belirtmeliyiz. Çünkü, toptan alımlarda elde edeceğiniz düşük fiyatlar ile kısa sürede kendi müşteri çevrenizi oluşturabilecek girişte harcadığınız sermayeyi kazanmaya başlayacaksınız.

Bijuteri dükkanı açmak için yasal şartlar oldukça kolaydır. Resmi bir şekilde faaliyete geçmek ve vergisini ödeyen bir işletme olmak istiyorsanız, ilk olarak alan tespiti yapmalı ve başvuru sırasında da kendinize ait bir yer ise tapu, kira üzerine alınmışsa da kira kontratını götürmelisiniz. Şuan ilk altı aylık süre boyunca oda kaydınız zorunlu değildir. Bundan dolayı hem kurulumda ekstra masrafa girmemiş olacaksınız hem de oda kayıt işlemleri ile vakit harcamamış olacaksınız.

Bijuteri Dükkanı Açarken Dikkat Edilecekler

Az önce de belirttiğimiz gibi bijuteri dükkanı açmak kesinlikle karlı bir girişim olacaktır. Siz hem erkek hem de bayan ürünleri satabileceğiniz gibi, tek bir gruba yönelik de işletme kurabilirsiniz. Fakat, hedef kitleniz yine bay ve bayanlar olacaktır. Hem kendileri hem de karşı cinslerine hediye almak isteyenler, farklılığı sizin işletmenizde bulmak isteyecektir. Genel itibariyle bijuteri dükkanlarının açılışı sırasında dikkat etmeniz gerekenleri ve açılıştan sonra nasıl bir satış taktiği izlemeniz gerektiğini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Öncelikle bijuteri dükkanı kesinlikle merkezi bir konumda olmalıdır. Eğer genç nüfusun fazla olduğu bir alanda işletmenizi kurarsanız, elde edeceğiniz karın miktarı artacağı gibi, geri dönüş süresi de kısalacaktır.
  • İşletmenizde birbirinden farklı aksesuar satacağınızdan dolayı tek bir tedarikçi ile işlem yapmamalısınız. Farklı toptancılar ve tedarikçiler ile bir araya gelip görüşme yapmalı, daha önce sunulmamış olan ürünleri ya da piyasadakilerin daha ucuzuna satacağınız ürünleri bulmalısınız.
  • İşletmenizin iç dekorasyonuna çok önem vermelisiniz. Bireyler her takı ve aksesuar ürününü kolayca bulmalı ve her kategoriye uygun ürünler bir arada olmalıdır. Bu sayede, hem sizin ürün kontrolü yapmanız kolaylaşacak hem de müşterilerinizin aradıklarını bulmaları konusunda yardımcı olmuş olacaksınız.
  • Bijuteri mağazasında kesinlikle bay ve bayan çalışanınız olmalıdır. En az iki adet çalışanınız olursa, hem işletmenizin takibi hem de ürün tanıtımları kolaylaşacaktır.
  • Bireyler kaliteli ürünleri ucuza bulacakları yerin siz olduğunu kesinlikle bilmelidir. Bundan dolayı açılış işleminin ardından reklam faaliyetleri ile ilgilenmeli, dönem dönem de kampanyalara imza atmalısınız.
  • Bijuteri mağazanızda satacağınız ürünleri ve işletmenizi, sosyal medya üzerinden tanıtmaya başlamalısınız. Bu sayede, hem reklam faaliyetleri için para harcamamış olursunuz hem de internet üzerinden satış yapmış olursunuz.

Bijuteri Açma Maliyeti Ne Kadardır?

Bijuteri dükkanı açmak için en az 10 bin liralık sermayenizin olması gerekmektedir. Fakat bu sermaye, sizin kirada mı yoksa kendinize ait bir dükkanda mı açacağınıza bağlı olarak artacaktır. Ayrıca, işletmeniz ne kadar büyük olursa ya da sunacağınız ürünler ne kadar çeşitli olursa, kurulum için gereken maliyet de o kadar fazla olacaktır. Eğer müşterilerinizin dikkatini çekecek ve her aradığını bulabilecekleri bir dükkan açmak istiyorsanız da ihtiyacınız olan sermayenin en az 20 bin lira ya da 30 bin lira olmasına özen göstermelisiniz. Bu maliyetin içerisinde hem stand ayarlamaları hem de diğer masraflarınızı dahil olarak da görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giyim Mağazası Açmak için Gerekenler ve 2018 Yılı Maliyeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bijuteri Dükkanı Açmak için Gerekenler ve 2018 Yılı Maliyet Hesaplaması Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ayfer dedi ki:

    Merhabalar İstanbul’da bir çok takı dükkanı var ve çok ucuza ve aynı konseptte ürünler satıyorlar.Ben bu işi başka şehirde yapmak istiyorum ama hiç biri nereden aldığını söylemiyor.Sizden ricam bu çok ucuz takıları nereden alıyorlar.Tahtakale değil onu biliyorum.

Sayfa başına git