Bayilik Veren Firmalar İle Çalışmanın Faydaları

Bayilik Veren Firmalar İle Çalışmanın Faydaları
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 63 kez okundu.

Yeni iş kurmak herkes için olmasa da cazip gelen bir fikirdir. Bunun için özgün işlerin olmasıyla birlikte önceden kurulmuş olan isimlerden bayilik alınmasıdır. Bir firma bayiliğini almanın hem kötü yönleri hem de iyi yönleri vardır. Öncelikle kötü yönlerini ele alalım. Bayiliği alınacak firmanın kabul etmediği fikirler vardır. Bunun en başında kendi tasarımları üzerinde hiç bir şekilde oynanmasının istenmemesidir. Bu şart yeni bir iş kurmak isteyenlere pek fazla cazip gelmez. Bunun sebebi herkesin kendine göre zevklerinin olmasından kaynaklanır. Bunun dışında da hazır bir işi almanın verdiği huzursuzluk duygusu.   İyi yönleri ise tüm iş tasarımını kişi kendisi yapmaması ve firma müşterisinin hazır olmasıdır.

Bayilik almanın bundan başka pek fazla avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi anahtar teslim dükkânlar. Kişiler işlerini yürütmeye koymalarından sonra çok zorlu bir döneme girerler. Bu dönem dükkân için yer bulmak, kira sözleşmeleri, ARGE, gerekli izinler vb. Bu işler girişimcileri çok fazla zorlar. O yüzden bu işlerin hepsiyle firmalar ilgilenir ve kişileri bu zorlu dönemden kurtarır.

Bir başka avantajı ise yeni iş kurmak isteyen bayiliklerde gerekli ihtiyaçların firma tarafından karşılanmasıdır. Bu sebeple girişimcilerin uygun fiyatlarla, kaliteli toptancı bulmak gibi zorlu işlerden kurtulur.

Bayilik almanın bunun dışında dezavantajları ve avantajları da vardır. Her ne kadar bayilik hazır olarak alınsa da yine de araştırma, emek ister. Nasıl bir iş kuracağını bilmek, nasıl bir yönetim kadrosunu belirlemek, çalışacak personel kadrosunu sağlam tutmak gibi pek çok sorunun üstesinden gelmekte gerekiyor.

Bayilik almak için yapılması gereken işlemlerden sonra firma uygun gördüğü takdirde aradığı tüm kıstasları bildirir ve kişiden de bu kıstaslara uygun olarak iş yapmanız istenir. Ayrıca yeni iş kurmak isteyen işletme sahibine ve personellere eğitimler verir. Bayilik alacağınız şirketler ile detaylı bir görüşme yapıp her konuyu ince ayrıntısına kadar konuşmanız ise sizin işinize yarayacak bir toplantı olacaktır.

Sonuç olarak yeni bir iş yapmaktansa hazır kurulmuş ve sistemli bir bayilik kurmak size oldukça kısa zamanda kazanç sağlar. Elde ettiğiniz bu kazançlarla iş yerinizi büyütebilir ve aynı isimle farklı mekanlara bayilik açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çelik Kapı Bayiliği Veren Firmalar başlıklı makalemizde çelik kapı fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git