Bayan Kuaförü İş Fikirleri ve Maliyeti

Bayan Kuaförü İş Fikirleri ve Maliyeti
18 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 34 kez okundu.

Bayan Kuaförü Açmak İçin Gerekli Maliyetler

Kadınların ve Erkeklerin en değerli parçaları hiç şüphesiz saçlardır. Çünkü saçlarımız kişisel bakımda en önem verilen ve göze çarpan ayrıntımız olmaktadır. Bu sebeple her dönemde modaya uymak adına kuaförlere duyulan ihtiyaç artmıştır. Günümüzde dış görünüm daha önemli olunca insanlar kuaför arayışını girmişlerdir. Özellikle kadınlarımız için dış güzellik daha ön planda olduğu için bayan kuaförleri de daha çok ilgi görmektedir. Çevremize baktığımız da saçını boyatmayan bayan görmek oldukça zordur. Bu demek oluyor ki her saçını boyatan bayan her ay düzenli olarak dip boyası yapıyor. Bunun haricinde aylık bakımlar, kaş aldırma, manikür-pedikür, fön çektirme, kalıcı makyaj, ipek kirpik, lazer epilasyon, topuz vb. ihtiyaçlarını da kuaförlerde halletmektedir. Tüm bunlar düşünülürse kuaför salonu açmak çok cazip görünüyor. Dış güzelliğe verilen bu önem kuaför salonu işletme fikrini bir kez daha düşündürüyor ve kuaför salonu işletmenin önemini yitirmeyecek bir meslek grubu olduğunu gösteriyor.

Peki Bayan Kuaförü Açmak İçin Ne Gerekiyor?

Bayan kuaförü açmayı düşünüyorsanız öncelikle bayan kuaförü olmalı ve ustalık belgesine sahip olmasınız. Ustalık belgesi öncesin de kalfalık belgesi de almalısınız. Bu belgeleri halk eğitim merkezlerine kayıt olup edinebilirsiniz. Bu belgelere sahip olmadan bayan kuaför işletmeciliği yapmak istiyorsanız da işyeri açma belgesi çıkarmalısınız. İşyeri açma belgesi çıkarttığınız durumunda yanınızda bayan kuaförü çalıştırıp işletmenizin devamlılığını sürdürebilirsiniz. Hem siz işletme sahibi olursunuz hem de yanınızda bunun eğitimini almış insanlar bulundurmuş olursunuz.

Bayan Kuaförü Açma Maliyeti Nedir?

Açmak istediğiniz kuaför salonunun; dükkân kirası, fön makineleri, eleman maaşları,  kaş alma aparatları, makyaj ürünleri, kullanılan bakım ürünleri ve işletmenin iç kısmı için süslemeler düşünüldüğünde ortalama olarak 40.000-50.000 TL arasında bir maliyeti vardır. Tabi hangi semtte ve ne tür bir salon yapısıyla işletme açmak istediğiniz tam olarak bilinirse daha sağlıklı bir hesaplama yapılabilir.

Kuaför Salonu Açmanın Avantajları

  • Her dönemde ilgi görmektedir.
  • İşinden başarıyı yakalayan işletme daima ilgi görür.
  • Kullanılan malzemelerin maliyeti oldukça makuldür.
  • Samimi bir ortam olur ve sevdiğiniz işi yapmış olursunuz.
  • Farklı insanlar tanırsınız ve gününüzün nasıl geçtiğini anlamazsınız.
  • Halk arasında ölmez meslekler arasına girmiştir.

 

Bir önceki yazımız olan Yazın Yapılacak İş Fikirleri / Yazın nasıl para kazanılır ? başlıklı makalemizde yazın iş fikirleri, yazın para kazanma ve yazın yapılacak işler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git